33. Ankara Film Festivali’nin Onur Ödülleri sahipleri açıklandı

33. Ankara Film Festivali’nin Onur Ödülleri sahipleri açıklandı

Bu yıl 3-11 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek 33. Ankara Film Festivali'nde farklı alanlarda Onur Ödülleri alanlar belli oldu. Festival açılışında ödülleri verilecek olan isimler Zülfü Livaneli, Rengim Gökmen, Sevin Okyay, Ceylan Özgün Özçelik ve Farah Zeynep Abdullah.

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından 3-11 Kasım tarihleri arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenecek 33. Ankara Film Festivali, 3 Kasım akşamı MEB Şura Salonu’nda düzenlenecek açılış töreni ile başlayacak. Festivalin açılış töreninde farklı alanlarda Onur Ödülleri sahiplerine verilecek.

Bu yıl Aziz Nesin Emek Ödülü, yazar, müzisyen, senarist, yönetmen Zülfü Livaneli’ye, Sanat Çınarı Ödülü orkestra şefi Rengim Gökmen’e, Kitle İletişim Ödülü ise çevirmen, sinema yazarı, gazeteci, yazar Sevin Okyay’a verilecek.

Kitle İletişim Ödülü, Sevin Okyay’ın
Ankara Film Festivali’nin sinema alanındaki çalışmaları ile farklılık yaratan, kendi inandığı yolda ilerleyen ve üreten isimlere bu yıl ilk kez vereceği Sinemada Yeni Soluk Ödülü’ne ise sinema yazarlığı ve sinema programları ile başladığı kariyerine yapımcı, yönetmen, senarist olarak devam eden Ceylan Özgün Özçelik ile sayısız rolde unutulmaz performanslara imza atan oyuncu Farah Zeynep Abdullah layık görüldü.
Farah Zeynep Abdullah, Sinemada Yeni Soluk Ödülü
 
Üst Alt