59. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

59. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

59. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda "En İyi Film Ödülü"nü, Özcan Alper'in yönettiği "Karanlık Gece" kazandı.

DxIle6zx3USoNyhz-x1bfg.jpg

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla bu yıl 59'uncusu düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu.
AlNyAEkT_Ue1nKjqzIsIKw.jpg

Sunuculuğunu Nefise Karatay ve Yekta Kopan'ın yaptığı gece, Nükhet Duru konseriyle başladı.
aATD5hmOyUmWVUL_U2FEGw.jpg

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yaptığı konuşmada, "Yaşadığımız her gün, aldığımız kararların ne kadar doğru olduğunu gördük. Çünkü Türk sineması olmadan, sanatçılarımız olmadan Altın Portakal olamaz. O kendi değerleriyle güzeldir, kendi değerleriyle anlamlı. Onun için bir tarihtir, yaşı yarım asrı geçen bir çınardır. O özüyle bir dünya markasıdır. Ülkemizin uluslararası alandaki gurur kaynağıdır." dedi.
PYqo1vrD2kG5b-vsQqih5w.jpg

"En İyi Erkek Oyuncu Ödülü" LCV (Lütfen Cevap Veriniz) filmindeki rolüyle Cem Yiğit Üzümoğlu ve Kurak Günler filmindeki rolüyle Selahattin Paşalı'ya verildi.
4jTX5i4MrEqPVr6FZMWgGA.jpg

"En İyi Kadın Oyuncu" ödülünün sahibi ise Kar ve Ayı filmindeki rolüyle Merve Dizdar oldu. Dizdar, sanatçılara, ödül alanlara, katılanlara teşekkür ederek, film yaptıkları için gurur duyduklarını vurguladı.
n4pCuBJCAkmrlFlbGksM4A.jpg

"En İyi Senaryo Ödülü", "Karanlık Gece" filmiyle Murat Uyurkulak ve Özcan Alper'in oldu.
6H9LTCxg3UGpEsrNo-UxjA.jpg

"Cahide Sonku Ödülü ise "Kurak Günler" filmindeki rolüyle Çiğdem Mater'e gitti.
BMnhZCjCWUas1lWQAmUEsg.jpg

"En İyi Yönetmen" ödülüne ise "Kurak Günler" filmiyle Emin Alper layık görüldü.
uOwZBMcffkGRLJpL5LwW9g.jpg

"Behlül Dal En İyi İlk Film" ödülü ise Selcen Ergun'un yönetmenliğini üstlendiği "Kar ve Ayı" filmi oldu. Yönetmen Ergun, film yapmanın zor olduğunu, yönetmen olduğunda herkesten "Yapamazsın" lafını çok duyduğunu dile getirdi.
oqijz95aWEKcWu1sBfyuGg.jpg

Festivalin kurucusu adına düzenlenen "Dr. Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü"nü ise yönetmenliğini Belmin Söylemez'in üstlendiği "Ayna Ayna" filmi kazandı.
BDXYzBiMKUqt3rGg22G3MA.jpg

"En İyi Film" ödülünü Özcan Alper'in yönetmenliğini üstlendiği "Karanlık Gece" aldı. Alper, ödülü almaktan duyduğu mutluluğu ifade etti.
 
Üst Alt