Buckingham Sarayı kraliyeti anlatan dizi için harekete geçti

Buckingham Sarayı kraliyeti anlatan dizi için harekete geçti

Buckingham Sarayı, kraliyeti anlatan The Crown dizisinde Charles ve Diana'nın çekişmeli boşanma sürecine odaklanacağı bölümler nedeniyle yeni kralın tepki toplamasından korktu, yayıncı kuruluşla irtibata geçti.

snMnvxccd0KHMNitCWNWeg.jpg

Kraliyet ailesini konu alan The Crown dizisinin yeni sezonu, Buckingham Sarayı'nda endişeleri artırdı. Dizinin, Prens Charles ve Prenses Diana'nın ilişkisinin çalkantılı dönemlerine ve çiftin ayrılığından sonrasına odaklanacağı yeni bölümler öncesi Buckingham Sarayı harekete geçti. Saray yetkilileri Kraliçe Elizabeth'ten sonra tahta geçen Kral Charles'ın dizinin yeni sezonundan sonra tepki toplaması ihtimalini düşünüyor.
GR3_5meOfEGGmvSD5hwp5Q.jpg

Telegraph'ın üst düzey bir kraliyet kaynağından aldığı bilgiye göre Saray, dijital platformdan dizinin başına "Bu dizi kurgudur, belgesel değildir" uyarısı koymasını istedi. Kral Charles'ın adı açıklanmayan yakın bir arkadaşının da şu ifadeleri kullandığı belirtildi: "Netflix'in insanların itibarını zedelemekten hiçbir çekincesi yok. İnsanların unuttuğu şey burada söz konusu olanın gerçek kişiler, gerçek hayatlar olduğu."
xjGnOWa8kEuNPlYSAXh5Aw.jpg

İngiliz hükümeti, 2020'de de dijital platformdan The Crown'ın başına benzer bir uyarı koymasını istemişti. Ancak paltform yöneticileri bu talebi, "İzleyicilerimizin kurgu ve gerçeği ayırt edecek kadar zeki olduğunu düşünüyoruz" diyerek reddetmişti.
X32fKzoJHEORyiahdLRy2g.jpg

Dizide, Prens Charles'ın Diana ile evliyken, şimdiki eşi Camilla ile yaşadığı yasak aşkın detaylarına girilmesi ve Diana ile boşanma sürecindeki sıkıntılı dönemin anlatılması bekleniyor.
AX44QO4sC0KB4LJXZhfZbg.jpg

Prens Charles ile Camilla 2005’te evlendi. 1997 yılında trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Prenses Diana, hayatını anlattığı belgeselde, kendi sesinden, eşi Charles tarafından aldatıldığını ve bir gün ağlayarak Kraliçe Elizabeth’e gittiğini söyleyerek, Kraliçe’nin kendisine, “Ne yapman gerektiğini bilmiyorum. Charles, ümitsiz bir vaka” dediğini aktarmış, bu cevabın kendisinde travmaya neden olduğunu söylemişti.
 
Üst Alt