DAEŞ'in bombalı saldırısını atlatamadı: 23 yaşında ötenazi ile öldü

DAEŞ'in bombalı saldırısını atlatamadı: 23 yaşında ötenazi ile öldü

DAEŞ'in Bekçika'daki havalimanına düzenlendiği saldırıdan sağ kurtulanlardan Shanti De Corte, yaşadığı travmanın ardından aldığı psikolojik yardıma rağmen bu durumu bir türlü atlatamadı. Son olarak 23 yaşındaki Corte'nin, Belçika'da yasal olan ötenazi için başvurusu kabul edildi. Ve Corte, geçtiğimiz mayıs ayında ötenazi ile yaşamına son verdi.

Belçika'da 23 yaşındaki bir kişi, travmayla yaşamak yerine ötenaziyi seçti. New York Post'un haberine göre; Shanti De Corte, DAEŞ'in 2016 yılında Bekçika'daki havalimanına düzenlendiği saldırıdan sağ kurtuldu.

23 yaşındaki Shanti De Corte'de saldırı sırasında Roma'ya gitmek üzere havalimanında bulunanlardan biriydi.

otQds7vBekyYkpkkl_GDuQ.jpg
22 Mart 2016'da yerel saatle 08.00 ile 09.11 saatleri arasında Belçika'nın Brüksel şehrinde Maelbeek/Maalbeek metro istasyonunda ve Brüksel Havalimanı'nda gerçekleşen bir dizi silahlı saldırı ve bombalı intihar saldırısı gerçekleşti. Saldırılar sonucunda iki saldırgan ile birlikte 33 kişi hayatını kaybetti, 250 kişi yaralandı. Saldırıları Irak ve Şam İslam Devleti üstlendi. Saldırıların ardından Belçika Hükümeti üç günlük ulusal yas ilan etti. Ayrıca, saldırılar Belçika'da gerçekleştirilen en büyük saldırı olarak kayıtlara geçti.
De Corte

Saldırı günü henüz 17 yaşında olan Corte bombalı saldırıdan yara almadan kurtuldu. Ancak saldırıdan önce de bir takım psikolojik sorunları olan genç kıza, bu olaya tanıklık etmek büyük bir travma yaşattı. Yıllar boyunca ilaçlı tedavi gören Corte, iki kez de intihar girişiminde bulundu.

DgDi8MjRIkKT02y17_l7Vw.jpg

Bu yıl başındaysa Belçika'da yasal olan ötanazi için başvuru yapan Corte'nin istediği kabul edildi. Yasal prosedürün tamamlanmasının ardından Corte, 7 Mayıs'ta öldü.

Brüksel'deki bir nörolog doktorun genç kadının hayatına son verme kararının "erken alındığı" yönünde şikayette bulunmasının ardından, Antwerp savcıları De Corte'nin davasıyla ilgili soruşturma başlattı .
 
Üst Alt