Elçin Sangu ile Hayko Cepkin 'Jekyll Hyde' için bir arada: Biletler satışta

Elçin Sangu ile Hayko Cepkin 'Jekyll  Hyde' için bir arada: Biletler satışta

Robert Louis Stevenson’ın klasik gerilim romanından uyarlanan dünyaca ünlü ‘Jekyll Hyde’ müzikali sahneye taşınıyor. Müzikalde Elçin Sangu ile Hayko Cepkin bir arada seyirci karşısına çıkıyor. Etkinliğin biletleri satışa sunuldu.

23 Ekim'de Zorlu PSM’de seyirci karşısına çıkmaya hazırlanan ‘Jekyll & Hyde: Bir Broadway Müzikali’nin başrolünde Hayko Cepkin ve Elçin Sangu yer alıyor. Cepkin, müzikalde Dr. Jekyll ve Mr. Hyde karakterlerine hayat verirken, Sangu ise Lucy Harris rolünde seyircinin karşısına çıkıyor. Müzikal sahnede 45 kişilik dev bir ekip tarafından sergilenecek. KONUSU Babasının zihinsel sorunlarını çözmek ve ona yardım etmek için bir tedavi arayışında olan Dr. Jekyll insan doğasındaki iyi ve kötüyü birbirinden ayırmak ve kötüyü denklemden çıkartmak istemektedir. Ancak çalışmaları tıp çevrelerince fazlasıyla sıra dışı, hatta çılgınca bulunur ve ihtiyacı olan desteği alamaz. Babasını kurtarmak için her şeyi yapmakta kararlı olan Dr. Jekyll hazırladığı formülleri kendi üzerinde denemekten başka bir çaresi kalmadığını düşünür. Ancak deneyler sonucunda içindeki karanlık kişiliği yani Mr. Hyde’ı uyandırır. Çoklu kişilik bozukluğu yaşayan Dr. Jekyll geceleri kontrolü kaybeder ve Mr. Hyde ipleri ele alır. Bu sırada Londra’da kanlı cinayetler işlenmeye başlar. Jekyll’ın nişanlısı Emma Carew ve yakın dostu John Utterson, doktorun sağlığından ve davranışlarındaki değişikliklerden endişe ederlerken, bir kabare şarkıcısı olan Lucy hem Dr. Jekyll hem de Mr. Hyde ile tehlikeli bir yakınlık kurar. Hyde’ı kontrol altında tutmakta zorlanmaya başlayan Dr. Jekyll ‘ın yarattığı bu canavardan kurtulmak için fazla vakti yoktur.
S4xMkXoCZUyS9ovq0NE_5Q.jpg
Oyuncular: Hayko Cepkin, Elçin Sangu, Nermin Koçak, Umut Kurt, Cenk Bıyık ve Fatih Al, Tuncay Çağıl, Işık Tolgay, Miray Akovalıgil, Alper Alpman, Buket Bahar, Elerki Taşkın, Oğuz Turgutgenç. KÜNYE Yazar: Leslie Bricusse Müzik: Frank Wildhorn Çeviri / Yönetmen: Taner Tunçay Genel Sanat Yönetmeni: Malcolm Keith Kay Yaratıcı Yapımcı: Feri Baycu Güler Müzik Direktörü: Sabri Tuluğ Tırpan Koreograf: Seda Özgiş Kaleci Türkçe Şarkı Sözleri: Nermin Koçak & Taner Tunçay Dekor Tasarım: Efter Tunç Kostüm Tasarım: Ayşegül Alev Işık Tasarım: Malcolm Keith Kay / Adem Akbey / Serdal Ece Yapımcı: Melikcan Zaman / Anet Obapınar / Özden Çetin
 
Üst Alt