İngiltere'nin en nefret edilen kadının hayatı dizi oluyor: Maxine Carr kimdir?

İngiltere'nin en nefret edilen kadının hayatı dizi oluyor: Maxine Carr kimdir?

İngiltere'nin en trajik olaylarından biri olarak tarihe geçen Soham cinayetleri dizi oluyor. Yaklaşık 20 yıl önce, 10 yaşındaki iki kız çocuğunu vahşice katleden Ian Kevin Huntley'in kız arkadaşı Maxine Carr'a odaklanacak olan dizi, İngiltere'nin en nefret edilen kadınının kimliğini saklamak için yaptıklarına yer verecek.

SdHBHyM6CkiYY-nDsc9OpQ.jpg

Soham cinayetleri, 4 Ağustos 2002'de İngiltere’nin, Cambridgeshire bölgesine bağlı Soham kentinde yaşandı. Kurbanlar ise 10 yaşındaki Holly Marie Wells ve Jessica Aimee Chapman idi.
77PWNFzS5E6aIt7PQaxFzw.jpg

Okul bekçisi Ian Kevin Huntley, çocukların cesetlerini Suffolk'taki bir sulama kanalına atmadan önce onları boğarak öldürdü. Kızların cesetleri 17 Ağustos 2002'de bulundu.
-sH1R1_8ik6l5crHDa_s2w.jpg

Huntley, 17 Aralık 2003'te her iki kızı da öldürmekten suçlu bulundu ve iki kez ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Yüksek Mahkeme, bu cezaYI 40 yıla indirdi.
KagtWOOucEiT-LDV9cwmZg.jpg

Huntley’in katlettiği öğrencilerin eğitim asistanı olan kız arkadaşı Maxine Ann Carr ise komplo kurmaktan üç buçuk yıl hapis cezası aldı .Ann Carr, bilerek erkek arkadaşının suçunu örtbas etmek için bilerek adaleti yanılttı ve İngiltere’nin en çok nefret edilen kadınına dönüştü.
-MIWma0xF0yxyu-XKakNzg.jpg

Bununla birlikte, Holly ve Jessica'nın ortadan kaybolduktan sonra 13 gün boyunca arandı ve olay İngiliz suç tarihinin en trajik olaylarından biri olarak tarihe geçti.
9TuDRXFidkiPcImmchcQdw.jpg

Şimdi Maxine adlı yeni bir TV dizisi, erkek arkadaşı Huntley'e yardım ettikten sonra ülkenin en nefret edilen kadınlarından biri haline gelen Maxine Carr'ın gözünden olayları yeniden ele alacak.
xDAKu7AmF0abrjKzvBhtnw.jpg

Maxine Carr, 16 Şubat 1977'de Lincolnshire’de doğdu. Capp'in ebeveynleri arasındaki evlilik, sık sık tartışmalarla gölgelendi. Carr ve ablası Hayley büyük ölçüde anneleri ve büyükanne ve büyükbabaları tarafından büyütüldü. Aile sürekli finansal zorluklar yaşadı. Bir çocuk ve ergen olarak, Carr akranları tarafından birkaç arkadaşı olan çekingen ve dışlanmış biri olarak tanımlandı. Akademik olarak zayıf bir performans sergiledi, ancak her zaman öğretmen olmayı arzuladı. Sonunda eğitim asistanı olmayı başaran Carr’ın Sothem cinayetlerini gizlemeye yardım ettiğinin anlaşılmasının ardından hepse girdi. Şu anda 45 yaşında olan Carr, tanınmamak için 18 yılda 10 kez taşındı ve estetik ameliyat oldu. Ayrıca, Carr'ın yeni kimliği, evleri ve koruma masrafları İngiliz vergi mükellefine yıllar boyunca milyonlarca sterline mal oldu.
OqxtZXkmdkqMJ3dsXu7CyQ.jpg

İngiliz televiyonu Channel 5’te 10 Ekim’de yayınlanacak olan tanıtım yazında Maxim hakkında şu ifadelere yer verildi:
is4Prs5JmkOZWUKAeEFyJA.jpg

“Gerçek olaylara dayanan Maxine, okul asistanı Maxine Carr'ın gözünden Soham cinayetlerini yeniden ele alıyor. 2002 yılında Soham'da 10 yaşındaki iki kız çocuğunun kaybolmasıyla insanlar sarsılır.
0OdVUUrrH0aB0cd3j_AjJg.jpg

Maxine Carr'ın erkek arkadaşı Ian Huntley, polise onları en son kendisinin gördüğünü itiraf ettiğinde, Carr ona bir bahane bulur. Soruşturma uzadıkça, polis ve gazeteci Brian Farmer gerçeği ortaya çıkarmaya başlar. Maxine'in mazereti inceleme altına alındığında ve iki kızın cesetleri bulunduğunda, çift cinayet şüphesiyle tutuklanır. Duruşma kızışırken, Maxine erkek arkadaşı için ne kadar ileri gidecektir?
NCCZ1e7cs06Ek8TIO4wH7A.jpg

Jemma Carlton – Maxine Carr Scott Reid-Ian HuntleySteve Kenar - Brian ÇiftçiNatalie Britton-Jane KerriganKate O'Toole - ShirleyDavid Ryan – DCS Chris StevensonLesley Conroy - Lynda HuntleyShane Nestor-Howard GilbertBarry John Kinsella - DCI Andy HebbSteve Gunn-Matt TappCatriona Loughlin - DCI Nikki HarrisLucy Cray Miller – Marion BastinMolly McCann – Millie ÇiftçiSan Shella – YürüteçSimon Coury - Stephen Coward QCAndy Crook – Richard Latham QCJim Roche-Dr Nat CaryLaurence Foster – Michael Hubbard QC
l1qATYAUiU-wz0b-dDm0iQ.jpg
 
Üst Alt