Kanada'da 10 kişi öldüren bıçaklı kardeşlerden biri ölü bulundu

Kanada'da 10 kişi öldüren bıçaklı kardeşlerden biri ölü bulundu

Kanada'da, bıçaklı saldırı düzenleyip 10 kişiyi öldüren ve 18 kişiyi yaralayan 2 kardeşten biri ölü ele bulundu. Diğer saldırganınsa yaralı olduğu düşünülüyor.

Kanada polisi saldırganlardan Damien Sanderson'ın ölü bulunduğunu açıkladı. Bulunduğunda vücudunda yaralar olduğu aktarıldı.

Diğer saldırgan Myles Sanderson ise hala kayıp. Polis, uzun bir sabıka kaydı olduğunu belirttiği Myles Sanderson'ın, yaralı olduğunu düşünüyor.

Regina kentinde operasyonlar sürüyor. İki kardeş 13 ayrı bölgede düzenledikleri bıçaklı saldırılarda 10 kişiyi öldürmüştü. Saldırıların bazılarının planlı, bazılarınınsa rastgele olduğu açıklanmıştı.

KANADA'DAKİ BIÇAKLAMALAR

GqoBVykGnkaqpWQgTQ93mg.jpg
Kanada Kraliyet Atlı Polisi RCMP'nin Saskatchewan birimi tarafından sosyal medyadan yapılan açıklamada, kardeş oldukları düşünülen Damien Sanderson (31) ile Myles Sanderson'ın (30) pazar sabahı James Smith Cree Nation bölgesi ve Weldon kentinden başlayarak 13 yerde insanlara bıçakla saldırdıkları belirtildi.

RCMP Saskatchewan Sözcüsü Rhonda Blackmore da eyaletin başkenti Regina'da düzenlediği basın toplantısında, "İlk belirlemelere göre saldırılarda 10 kişi öldü. Hastanelere yaralı olarak 15 kişi kaldırıldı. Yaralanıp da kendi imkanlarıyla hastaneye gidenlerin de olabileceğini düşünüyoruz. Bugün eyaletimizde olanlar korkunç. Açık konuşayım, hala 2 şüpheliyi arıyoruz. Saskatchewan ve komşu eyaletlerimizde yaşayanlardan uyanık olmalarını istiyoruz." dedi.

Görgü tanıkları, James Smith Cree Nation'da ambulans helikopterlerle 3 taşıma yapıldığını belirtti.

RCMP ve yerel polis güçleri, halktan tedbirli olmalarını ve gerekli olmadıkça dışarı çıkmamalarını istedi. RCMP, "Güvenli bir yerden ayrılmayın. Başkalarının evinize girmesine izin verirken dikkatli olun. Şüpheli kişilere yaklaşmayın. Araç kullanıyorsanız otostopçuları almayın." uyarısında bulundu.

RCMP'nin sosyal medya paylaşımlarında, şüphelilerin bulunması için "tehlikeli kişiler alarmı" yayınlandığı belirtildi ve "Şüpheliler kaçak olduğu için uyarının Manitoba ve Alberta eyaletlerine de uzatılmasını istedik." ifadesi kullanıldı.
 
Üst Alt