Kuzey Kore: Füze testi Güney'e nükleer saldırıyı simüle etmek için yapıldı

Kuzey Kore: Füze testi Güney'e nükleer saldırıyı simüle etmek için yapıldı

Kuzey Kore, yeni füze testlerinin Güney'e taktik nükleer silahlar yağdırılmasını simüle etmek için tasarlandığını söyledi. Operasyonu denetleyen Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong Un, önümüzdeki haftalarda daha kışkırtıcı testler yapacağının sinyallerini verdi.

69uiS0ylskqh3FGhWh-psw.jpg

Devlet haber ajansı KCNA pazartesi günü yaptığı açıklamada, Kuzey Kore'nin Güney'e taktik nükleer silahlar yağdırmasını simüle etmek için tasarlandığını söyledi.
jlRkRdnyyE2j98URRUHkaQ.jpg

Uyarı niteliği de taşıyan bu denemelerin son zamanlardaki füze denemelerinin, Güney Kore ve ABD kuvvetlerinin büyük ölçekli donanma tatbikatlarına karşı da bir tepki olduğu belirtildi. Tatbikatları Kim Jong Un tarafından denetlendi.
e5lThDnnsUyUbXIHVBHZtA.jpg

Kuzey Kore pazar günü erken saatlerde iki balistik füze ateşledi, Seul ve Tokyo'daki yetkililer, Kuzey Kore'nin 25 Eylül'den bu yana yedinci balistik füze fırlattığını söyledi.
vK1xUBnpfEi7SNYk-Ci5qw.jpg

KCNA'nın bildirdiğine göre, lider Kim Jong Un, son iki hafta boyunca nükleer taktik birimleri tarafından, sahte nükleer savaş başlıklarına sahip balistik füzeler içeren tatbikatlara rehberlik ederek, bunların güçlü bir savaş caydırıcılık mesajı iletmeleri gerektiğini söyledi.
60DhcdchzUC5OV5N8C6f5w.jpg

Kim Jong Un, önümüzdeki haftalarda daha kışkırtıcı testler yapacağının sinyallerini verdi.
01zeQSzfcEqWSb9LkTmRXA.jpg

T9tPQLTYN0u-5Bdqmw_4Eg.jpg
 
Üst Alt