Moskova Film Festivali savaşın gölgesinde başladı

Moskova Film Festivali savaşın gölgesinde başladı

44. Moskova Uluslararası Film Festivali, Rusya-Ukrayna savaşının gölgesinde düşük katılımla gerçekleşti. Festival başkanı Nikita Mikhalkov, “Yıldızların ne kadar büyük olduğu önemli değil. Gelen insanlarla ilgileniyorum" dedi.

8G6itt1Lpk-0M2p0AlyPgg.jpg

Bu yıl 44’üncüsü düzenlenen Moskova Uluslararası Film Festivali, dün Rusya-Ukrayna savaşının gölgesinde dün başladı. Festival, Rusya’nın saldırılarını protesto eden pek çok yıldızın katılımı olmadığı için sönük başladı.
Wtj0uRSED02kKoJSJP7FXg.jpg

Festival başkanı olan ‘Burnt By The Sun’ filminin Oscar ödüllü yönetmeni Nikita Mikhalkov, “Yıldızların ne kadar büyük olduğu önemli değil. Gelen insanlarla ilgileniyorum çünkü bizimle buluşmak istiyorlar" dedi.
xln_e7MvpESQR9n11POeYA.jpg

Mikhalkov ayrıca Rusya'nın Ukrayna'daki askeri operasyonundan da övgüyle söz etti. Ukrayna'nın endüstriyel kalbi olan Doğu Ukrayna'ya atıfta bulunarak, "Bugünlerde kahramanlar Donbas'ta" dedi.
luy3sBSUj0SM0gpQB-FE2g.jpg

Mikhalkov “Yeni seçkinlerin ve yeni kahramanların doğduğu yer orasıdır. Aslında orada yeni bir dünya ve yeni bir toplum doğuyor. Sorun şu ki, ne yazık ki herkes bunun ciddi olduğunu ve burada kalacağını anlamıyor” diye konuştu.
aQFVh1e730SQaJ7XufBxDg.jpg

Festival, Anton Megerdichev’in yönetmenliğini üstlendiği, tarihi epik türdeki Rusya yapımı Land of Legends filmiyle açıldı.
KO7mqWbOjUKFRZV2s8xk7Q.jpg
 
Üst Alt