Putin'in 70. doğum günü Çeçenistan'da coşkuyla kutlandı: Kalabalık uydudan görüntülendi

Putin'in 70. doğum günü Çeçenistan'da coşkuyla kutlandı: Kalabalık uydudan görüntülendi

Rusya lideri Vladimir Putin'in 70. doğum günü, Çeçenistan'da coşkuyla kutlandıç Putin yanlısı Çeçen lider Kadirov'un önderliğinde binlerce güvenlik gücü Grozni'de toplandı. Kalabalık uydudan görüntülenirken, Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahmanov, Rusya liderine doğum günü hediyesi olarak bir kamyon dolusu "kavun", Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko ise traktör hediye etti.

KsD3XRbVq0SFRqlWcruVug.jpg

Onlarca askeri araç ve binlerce askerin toplanmalarının tek bir amacı var. O da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 70. doğum gününü kutlamak.
R1sYVrrLpk6lmFC-UA1REg.jpg

ABD'li teknoloji şirketi Maxar tarafından paylaşılan fotoğraf, Rusya'ya bağlı Çeçenistan Özerk Bölgesi'nin başkenti Grozni'den...
s1ZpP75ngkuOGYe2v7hR6g.jpg

Rusya liderinin doğum günü sebebiyle düzenlenen törende 20 bin civarında güvenlik gücü hazır bulundu. "Güçlü Başkan, güçlü Rusya" pankartları asıldı.
uMmDhe_dGUqqbNShxuK3EQ.jpg

Putin yanlısı Çeçen lider Ramazan Kadirov yaptığı konuşmada "Rusya Federasyonu'nun halkları başkanımızın etrafında birlik oldu" diyerek Vladimir Putin'in doğum gününü kutladı. Kadirov, ayrıca Putin'e ve Rusya'ya ağlık ve ulusal güvenlik dileğinde bulundu.
gRKyrVOsq0aKQvql1B3qtQ.jpg

Törende Donetsk'teki ayrılıkçı hükümetin başkanı Denis Pushilin de hazır bulundu. Pushilin, Ukrayna Savaşında Rus ordusuna verdiği askeri destek nedeniyle Kadirov'a plaket verdi. İki lider daha sonra otomobil yarışı izledi.
u83RQcDHQESFPYgckg0loA.jpg

Rusya liderine doğum günü kutlamaları bununla sınırlı kalmadı.
sWVr0BgUYUaK3uLf4HD8Pg.jpg

Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahmanov, Putin'e doğum günü hediyesi olarak bir kamyon dolusu "kavun" hediye etti.
b0VUyd6540m3e7IBv5D7Pw.jpg

Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko da Putin'e ülkesinde üretilen bir traktörü hediye etti.
9w0jWPzewUmgNyAImrkNMg.jpg
 
Üst Alt