Tayland'da çocuk bakım evine silahlı saldırı: En az 31 ölü

Tayland'da çocuk bakım evine silahlı saldırı: En az 31 ölü

SON DAKİKA HABERİ: Tayland polisi,ülkenin kuzeydoğusundaki bir çocuk bakım merkezine düzenlenen silahlı saldırıda 31'den fazla kişinin öldüğünü duyurdu. Saldırganın eski bir polis memuru olan Panya Khamrap olduğu, aynı zamanda kendisini, eşini ve çocuğunu da öldürdüğü açıklandı.

Son dakika haberi! Tayland'ın kuzeydoğusundaki bir çocuk yuvasına düzenlenen toplu silahlı saldırıda en az 31 kişinin öldüğü duyuruldu.

Polis Sözcüsü Achayon Kraithong, silahlı adamın öğleden sonra erken saatlerde Nongbua Lamphu kasabasının merkezinde ateş açtığını söyledi.

Şüphelinin polis tarafından geçen yıl uyuşturucu testinde başarısız olduktan sonra polislikten kovulduğu iddia edilen Panya Khamrap (fotoğrafta) olduğu açıklandı.

Kraithong, kurbanların hem çocukları hem de yetişkinleri içerdiğini belirterek, saldırganın eski bir polis memuru olan Panya Khamrap olduğunu açıkladı. Khramp'ın geçen yıl uyuşturucu testinde başarısız olduktan sonra polis memurluğundan kovulduğu öne sürüldü.

KENDİSİNİ, EŞİNİ VE ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ Bir hükümet sözcüsü, başbakanın tüm kurumları harekete geçmeleri konusunda uyardığını söyledi. Tayland medyası saldırganın kendisini, çocuğunu ve eşini öldürdüğünü duyurdu.
 
Üst Alt