Venezuela’da toprak kayması: 22 ölü, 50'den fazla kayıp

Venezuela’da toprak kayması: 22 ölü, 50'den fazla kayıp

Venezuela’da yoğun yağışların ardından meydana gelen toprak kayması sonucu 22 kişi hayatını kaybetti, 50'den fazla kişi ise kayboldu. Ülkede üç günlük yas ilan edilirken arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

ijq8IziDvk6MNkRWPttC2Q.jpg

Venezuela’nın başkenti Karakas’ın yaklaşık 40 kilometre batısında yer alan Las Tejerias şehrinde dün öğleden sonra etkili olan şiddetli yağışlar, bölgedeki çok sayıda nehrin taşmasına ve toprak kaymalarına neden oldu.
_YN1YkKA7EmeSxx6K2gyWw.jpg

Venezuela Başkan Yardımcısı Delcy Rodriguez yaptığı açıklamada, toprak kaymasında 22 kişinin hayatını kaybettiğini ifade ederek, bölgedeki 5 nehrin taştığını ve kayıp olan 50'den fazla kişi için arama çalışmalarına devam edildiğini söyledi.
b2geDLvagUyVqnYL8xDcKA.jpg

Rodriguez, “Burada çok ciddi hasar görüyoruz, şimdiye kadar 22 ölü bulduk, 50'den fazla kişi kayıp. Bu insanları bulmak için çalışıyoruz" dedi.
P1EZ2cWVzEWyP56_w_ooqw.jpg

Felakette hayatını kaybedenlerin arasında çocukların da bulunduğunu belirtirken Rodriguez, olayda hayatını kaybedenler için 3 günlük ulusal yas ilan edildiğini bildirdi.
OjEPayRNwE6KKd-cP-u9-A.jpg

Yetkililer bölgede bir buçuk saatten uzun süre etkili olan şiddetli yağış nedeniyle çok sayıda evin yıkıldığını ve bazı yerleşim yerlerinde elektrik kesintisi yaşandığını açıkladı.
aFumlaBpnkyqz2yOZ-0bXg.jpg

Olay nedeniyle Las Tejerias şehri afet bölgesi ilan edilirken, şehirde arama-kurtarma ve temizlik çalışmalarına devam ediliyor.
fHMmswuLHU-VMj4agVjjPQ.jpg

emNWHhwQP0667-kxNwCEYw.jpg

mFHC8n-nvUuaLKMyqA8oRg.jpg

rrDWADuSTEmd0LQH5QsJrg.jpg

CiRVVXKWlE2iCROqFbQU_w.jpg

EBLWBCDUq0ij2WVAAI9F8Q.jpg

Me2fHuUdY0CPzNKyzzUZCQ.jpg

6P7OG1dvO0eymgw67dulLA.jpg
 
Üst Alt